• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

                        Liepos 6 dieną Katyčiuose vyko tradicinė miestelio šventė "Sugrįžimai".

 

                                           Šventės akimirkos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

       Katyčių seniūnijos bendruomenė, puoselėdama anksčiau pradėtas miestelio šventės "Sugrįžimai " tradicijas, šalia jų, išvakarėse kuria naują -  Evangelikų liuteronų bažnyčioje atversdama seniūnijos Garbės piliečio knygą. Toje knygoje įrašomi žmonės, nusipelnę Katyčių kraštui. Šiais metais liepos 5 dieną į Garbės piliečio knygą  antru numeriu įrašytas buvęs XX – a. pradžios Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjas, lietuvybės puoselėtojas Jonas Aušra, 1911 m. Katyčiuose įkūręs jaunimo draugiją " Vainikas". Įvertinusi šio žmogaus veiklą bei nuopelnus Mažosios Lietuvos kultūrai, ir Katyčių kraštui vietos bendruomenė pasitarusi su seniūnu Jonu Lukošaičiu nutarė suteikti Garbės piliečio vardą Jonui Aušrai. Į šias iškilmes suvažiavo jo giminės, kurie pasirašė Atminties knygoje. Po iškilmių susirinkusieji klausėsi Kauno santakos muzikinės grupės „Ainiai“ atliekamo koncerto.

      Jono Aušros pagerbimas ir „Ainių“ koncertas buvo įžanga į liepos 6 dieną vyksiančią Katyčių miestelio šventę “Sugrįžimai“.

 

 

 

 

 

     Gegužės 17- osios pavakarę katytiškiai ir aplinkinių kaimų žmonės, pasiilgę jausmingos ir tikros lyrikos, rinkosi į seniūnijos salę, kur buvo suorganizuotas romantiškas ir jaukus vakaras „Iš širdies į širdį“ kupinas sielą virpinančių melodijų.Jautriai romansuose slypintį grožį atskleidė savo dainas pasisvečiuoti į Katyčius atsivedę Šilutės rajono meno saviveiklos kolektyvai: Rusnės moterų ansamblis „Luotužė“ (vad. Aušra Šlažienė), Saugų moterų ansamblis „Vakarė“ (vad. Danguolė Žilionienė), Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna“ (vad. Gražina Dirgėlienė) ir Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė“ (vad. Adma Baltutienė). Žiūrovai  šiltai  sutiko visus kolektyvus, įdėmiai klausėsi puikiai atliekamų romansų, kas mokėjo pritarė ir negailėjo audringų plojimų. Atlikėjai sušildė  susirinkusiųjų širdis. Visi romansai buvo gražūs, saviti ir nė vienas neprailgo besiklausantiems.

 

   

Apsisuko metų karuselė ir vėl visi gražiausią ir linksmiausią metų šventę rinkosi atšvesti Vainute. Birželio 22 d. Vainuto miestelyje vyko tradicinė Vainuto Joninių šventė. Iš pat ryto sporto aikštėje virė krepšinio kovos dėl seniūno prizo. Skverelyje prie bažnyčios savo pasirodymą ir gerą nuotaiką dovanojo Usėnų etnografinio teatro aktoriai.

Kiek vėliau Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiojo vyko Šv. Jono atlaidų pamaldos, o po mišių visi buvo kviečiami prisijungti į tradicine Joninių eiseną, kurios priekyje žygiavo vakaro vedėjos laumės.

Vakaro programa prasidėjo nuo vakaro vedėjų laumių pasirodymo, jos visiems dovanojo spektaklį kurio metu buvo atkleista laumių ir joninių burtų paslaptis.

Visus sveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis, kalbėjo parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, bendruomenės pirmininkas Algis Eidikis, kalbėjo miestelio seniūnas Vitalijus Mockus. Į šventę su gražia misija atvyko ir Lietuvos Respublikos seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos padėjėja, kuri įteikė kultūros ir senųjų kaimo tradicijų puoselėtojai Marytei Matevičienei padėka už tai, kad savo kraštiečių gyvenimą nusplavina prasmingais ir įsimintinais darbais, prisideda prie tradicijų išsaugojimo, siekiant jas perduoti jaunajai kartai.

Nuotaikinga koncertinę programą dovanojo: Vainuto gimnazijos šokių kolektyvas „Uta”, Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta”, Degučių kaimo folkloro ansamblis „Pilutė”, Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė”, Telšių rajono folkloro ansamblis „Spigėns”.

Tradiciškai buvo pagerbti į šventę susirinkę Jonai ir Janinos, apdovanoti per metus seniūnijoje gimę naujagimiai, apdovanoti krepšinio varžybų nugalėtojai. Danguje pasirodžius Šilutės aeroklubo lėktuvams, sulaukta ir saldainių lietaus, kurį dovanojo miestelio šeimininkas seniūnas Vitalijus Mockus.

Koncertas keitė koncerta ir saulei besileidžiant scenoje savo pasirodymais džiugino grupės „Vega”, „Tautinis brandas” „Good time boys”. Zosės ir Zigmo Budreckų sodyboje pražydusį paparčio žiedą surado dar šią vasarą vestuves žadanti atšokti pora, suliepsnojo Joninių laužas, o dangų papuošę fejerverkai kvietė susitikti ir kitais metais.

 

       Pirmąjį sekmadienį po Velykų švenčiamas Atvelykis, kitaip dar vadinamas Mažosiomis Velykėlėmis. Šią dieną šeimininkės vėl dažydavo kiaušinius ( neretai visus, kuriuos per tą savaitę vištos sudėjo). Vaikams vėl džiaugsmas – margučių ridenimas.

 

 

 

Birželio 13 dieną Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras organizavo senųjų amatų stovyklą vaikams ir jaunimui. Didžiulis būrys vaikų ir jaunimo rinkos Bikavėnuose. Čia vaikai galėjo rinktis labiausiai patinkančius edukacinius užsiėmimus: karpinių karpymo, siuvinėjimo dygsneliu ir kryželiu, riešinių mezgimo, verpimo, audimo, keramikos studijos, šiaudelių pynimo, galėjo susipažini su liaudies muzikos instrumentų gamybos įpatumais. Visi dūzgė lyg bitelės. O atėjus pietų metui seniūnas Vitalijus Mockus ir kaimo šeimininkės visus vaišino gardžia rūgštynių sriuba.