• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

     

    Kovo 10 dieną Katyčių seniūnijos salėje buvo suorganizuota popietė „Mūsų šalis –Lietuva vadinas”. Renginys – skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras ir Katyčių seniūnija šiemet sumanė renginį organizuoti kitaip nei įprastai. Tad į popietę žmonės rinkosi jau žinodami, kad jiems susibūrus į komandas teks varžytis vieniems su kitais.

     Kaip ir dera Lietuvos Nepriklausomybės dienos paminėjimo popietė prasidėjo Tautine giesme. Ją atliko Katyčių jaunimo organizacijos „Loftas” nariai Rapolas Snitkus ir Gediminas Bendžius. Po seniūno Jono Lukošaičio sveikinimo kalbos prasidėjo linksmosios varžytuvės. Jose dalyvavo penkios komandos: Katyčių ir Stubrių bendruomenės, seniūnijos darbuotojai, pagrindinės mokyklos mokytojai ir jaunimo organizacija „Loftas”. Komandų nariai į renginį atvyko puikiai nusiteikę, pasipuošę išskirtiniais ženklais. Tai komandų neišgelbėjo. Reikėjo gerai pasukti galvas, kad būtų galima įvykdyti renginio vedėjos, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kultūrinmės veiklos vadybininkė Audrės Bagdonaitės pateiktas užduotis. Visos vedėjos paruoštos užduotys buvo susietos su mūsų valstybe. Nuobodžiauti neteko ir komandų sirgaliams. Jie taip pat atliko užduotis. Už teisingą užduoties atlikimą sirgaliai iškovojo balą, kurį galėjo skirti norimai komandai. Nuotaikingą ir aršią kovą paįvairino Katyčių pagrindinės mokyklos jaunimo organizacijos „Loftas” muzikantų atliekami kūriniai. Varžytuvių metu buvo kuriami ketureiliai, buvo tikrinamos dalyvių literatūrinės, muzikinės, istorinės žinios. Na, o finalinė rungtis suteikė komandų dalyviams galimybę parodyti savo meninius gebėjimus ir sukurti aplikacinį paveikslėlį „Aš - laimingas Lietuvos pilietis”. Susumavus surinktų pergalių skaičių, seniūno pagrindinis prizas atiteko Katyčių pagrindinės mokyklos pedagogams. Pralaimėtojų varžytuvėse nebuvo. Nugalėjo draugystė. Visų komandų dalyviai buvo pamaloninti gardžiais seniūno prizais. Renginio metu komandų sukurtus paveikslus seniūnas pažadėjo kurį laiką eksponuoti seniūnijos salėje. Popietės organizatoriai dėkojo Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviams ir mokytojai Brigitai Vitkauskienei už piešinių parodą, kuri puikiai ir nuotaikingai papuošė renginio salę. Senųjų aimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė padėkojo mokyklos darbuotojams Vandai ir Algimantui Valaičiams už Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre suorganizuotą, jų pačių rankomis pagamintų, Užgavėnių kaukių parodą.

    Po renginio žmonės neskubėjo, šnekučiavosi, dalinosi mintimis ir vaišinosi savo pačių atsineštomis vaišėmis. Linksmomis varžytuvėmis paminėję Kovo 11-osios datą, įrašytą prieš 27 metus lietuvių tautos istorijoje, katytiškiai skirstėsi į namus savo širdyse nešini Laisvę ir pavasarį.