• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

Velykos – pirmoji, didžioji pavasario šventė. Tai senovinė gamtos atgimimo, augmenijos prisikėlimo iš žiemos gniaužtų šventė. Balandžio 21 d. į Vainuto bendruomenės salę sugūžėjo patys mažiausieji Velykų mylėtojai, vedini savo mokytojų, mamyčių ir močiučių. Visi jie rinkosi jau Velykoms praėjus į atvelykio dar kitaip vadinamo mažųjų velykėlių šventę. Čia visus susirinkusius maloniai sutiko Bikavėnų kaimo muzikantai ir Velykų bobutė.

Nors atvelykio šventinė programėlė, žaidimai ir rateliai buvo skirti vaikučiams, tačiau šį kartą nebuvo pamiršti ir tėveliai. Jaunimo klubas „Saulėtekis” suorganizavo šaunų pavasarinį turgelį. Tad kol Velykų bobutė dūko su vaikučiais, tėveliai ir kiti norintys galėjo pasižvalgyti ar kažką įsigyti šalimais įsikūrusiame turgelyje. Dar prieš pradedant linksmintis sveikinimo žodį mažiesiems šventės dalyviams tarė Vainuto seniūnijos seniūnas V. Mockus, o apie religinę šios šventės prasmę nuotaikingai papasakojo ir parapijos klebonas D. Židackas. Velykų bobutė vaikučiams pasakojo nuotaikingą pasaką apie saulės zuikučius ir Velykas, vaikai galėjo ne tik pasakos pasiklausyti, bet ir pasipuošę kaukėmis tapti jos veikėjais. Vaikučiai kurie pasakoje nevaidino, buvo raginami įdėmiai klausytis ir po to atsakinėti į klausimus už kuriuos buvo dalinami saldūs prizai.

Vainuto gerumo namų saldūs prizai buvo dalinami ir už kitas vaikučiams sugalvotas užduotis. O Vainuto gimnazijos priešmokyklinukai parodė nuotaikinga vaidinimą „Kiškio šypsenėlė”. Vaikučius paruošė mokytoja Aldona Juknienė. Pati smagiausia pramoga - margučių ridenimo varžytuvės. Jos susilaukė didžiausio susidomėjimo, rikiavosi ilgiausia eilė. Vaikučiai kantrei laukė savo eilės, o jai atėjus stengėsi numušti kuo daugiau kiaušinių. Vieniems sekėsi geriau kitiems prasčiau, bet nei vienas liūdnas neliko, šventei besibaigiant visų vaikučių rankos buvo pilnos iškovotų kiaušinių, saldainių ir žaisliukų. Velykų bobutė nuoširdžiai dėkojo tėveliams, mokytojams, ir vaikučiams, kad taip smagiai nusiteikę atvyko. Taip pat besiruošiant šventei už pagalbą dėkota: Vainuto seniūnijai, Vainuto bendruomenei, Vainuto gerumo namams, Vainuto gimnazijai, bei jaunimo klubui „Saulėtekis”.