• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

 Vasara – puikus laikas atsikratyti blogų nuotaikų, dažniausiai kylančių dėl blogo oro, nes saulė suteikia energijos veiklai, džiugina ir kelia nuotaika. Su vasaros pradžia prasideda įvairiausios vaikų bei jaunimo stovyklos. Stovyklavimas – tai ne tik puiki galimybė vaikams smagiai praleisti laiką, bet ir pasisemti asmenybės lavinimui naudingų žinių.

Birželio 7 d. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras tapo tikra amatų stovyklaviete. Orui blogam esant amatininkai įsikūrė kultūros centro, mokyklos ir šalimais esančio pastato patalpose. Tačiau tai nesutrukdė vaikams nuolat migruoti ir ieškoti sau patinkančio amato. O blogas orą stovyklai besibaigiant pakeitė karšti saulės spinduliai, tad vaikai galėjo ir kieme sau darbelių prisidarę dūkti.

Stovyklos metu su įvairiausiais liaudies amatais susipažino daugiau kaip 200 moksleivių iš Šilutės ir Šilalės rajonų mokymo įstaigų. Stovyklautojai pirmiausia galėjo apsilankyti kultūros centre esančiame nedideliame buities daiktų muziejuje. Ten edukacija vedusi Eglė Bagdonienė kiekvienam norinčiam ne tik papasakojo apie kiekvieno daikto paskirtį, bet ir leido juos išbandyti, vaikai galėjo austi, verpti, lyginti senoviniais lyginimo būdais ir t.t. Muzikos skambesio sužavėti, vaikai būriavosi Kazio Budrio liaudies muzikos instrumentų edukacijoje. Jos metu stovyklos dalyviai pamatė daugybę skirtingų instrumentų, galėjo juos išbandyti ir susipažinti su skirtingų garsų gama. O norintys savo instrumentą turėti su edukatoriaus pagalba, galėjo iš žąsies plunksnų pasigaminti švilpyne.

Turbūt daugiausia susidomėjimo susilaukusi saldainių edukacija vaikams suteikė ne tik naujų žinių apie taip vaikams patinkančių saldainių gaminimą. Vaikai mokinami Astos Norvaišienės pasigamino karamelinių saldainių kurių užteko ir paragauti ir namo parsivežti. Pynimo iš šiaudelių mokino Nijolė Stanelienė, mokiniai galėjo susipažinti su šiaudo istorija ir namo parsivežti savo pačių rankomis pagamintų darbelių. Daiva Dlugoborskienė vaikus mokė kaip dekoruoti vazonėlius, o šalimais taip pat galėjo savo talentą pademonstruoti piešdami ant akmenų. Netoliese įsikursi Aldona Misiulienė sudomino ne tik vaikus, bet ir mokytojus mokindama žvakių liejimo amato. Vytinių juostų audimo mokinanti Viktorija Jurkšaitienė turėjo didelį būrį susidomėjusių, vaikai išklausia instrukcijų kibo į darbą ir nusiaudė gražiausių vytinių juostelių. Valentinos Vingienės vedama siuvinėjimo kryželiu edukacija, daugiausia susilaukia mergaičių dėmesio. Šiais metais geriausios stovyklautojos titulą pelnė kruopščiausia, visą stovyklą siuvinėjimo sekcijoje praleidusi ir sau pasidariusi gražiausia darbelį vainutiškė Nomeda Misliulytė. Albina Petrošienė mokė vaikus karpinių karpymo, vaikai prisikarpė gražiausių darbelių kuriuos žadėjo parvežti ir padovanoti savo artimiesiems. Nuolat riešinių mezgimo edukacija vedanti Darija Auškalnienė šiais metais vaikus mokė pirmojo riešinių mezgimo etapo, karoliukų vėrimo, stovyklautojai galėjo susiverti karoliukus ir pasipuošti. Kitą metą visi žadėjo sugrįžti mokintis megzti ir taip palengva išmokti riešinių mezgimo amato.

Taip sunkiai ir aktyviai besidarbuojančius stovyklautojus seniūnas V. Mockus vaišino sriuba, po pietų vieni sėdo pabaigti neužbaigtų darbų kiti žaidė smagius organizatorių paruoštus žaidimus. Stovyklos uždarymui savo piemenėlių programėle pristatė Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai, jiems talkino Kazys Budrys. Visi vaikai susidomėję stebėjo katytiškių pasirodymą, kurio metu netrūko tiek mįslių tiek linksmų patarlių. Po gražaus ir nuotaikingo vaikų pasirodymo seniūnas V. Mockus bei Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė M. Matevičienė padėkojo visiems taip gausiai susirinkusiems, bei įteikė padėkos dovanėles amatų stovyklos amatininkams ir Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviams.

Renginio organizatoriai tikisi, kad mūsų protėvių išmintis, gebėjimas iš pačių paprasčiausių medžiagų kurti nuostabius dalykus, stovyklautojams davė suvokimą, kokie šilti ir malonūs pačių rankomis sukurti darbeliai.

Nuoširdžiai dėkojame Šilutės rajono savivaldybei, Vainuto seniūnijos seniūnui V. Mockui ir Bikavėnų kaimo bendruomenei už paramą ir pagalbą organizuojant šį tiek džiaugsmo vaikams teikiantį renginį.