• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

     Kaip niekas kitas Katyčiai iš kitų miestelių išsiskiria unikaliu sibirinių scylių žydėjimu. Pavasarį evangelikų liuteronų bažnyčios šventorius ir šalia esančios kapinės skęsta žiedų gausybėje. Šių pavasarinių augalų ryški mėlyna spalva ne tik traukia praeinančių ir pravažiuojančių žvilgsnį, tačiau ne vieną priverčia sustoti, pasidžiaugti tuo nuostabiu gamtos reiškiniu būdingu tik šiam buvusiam paribio miesteliui.

     Šį pavasarį Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro darbuotojams ir Katyčių seniūnui kilo sumanymas suorganizuoti dailės plenerą ir pratęsti scylių žydėjimą popieriaus lakšte. Balandžio mėnesį spaudoje buvo pasirodžiusi žinutė kviečianti jaunimą dalyvauti plenere „Žydintys Katyčiai“. Savo gebėjimus atspindėti scylių žydėjimą tapyboje ar piešime išbandė dvidešimt keturi Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai kuriems vadovavo mokytoja Brigita Vitkauskienė ir penki Šilutės meno mokyklos dailės skyriaus moksleiviai vadovaujami mokytojo Arnoldo Miluko. Birželio 3 dieną evangelikų liuteronų bažnyčioje vykusio renginio, skirto Reformacijos 500 metų jubiliejui pažymėti, metu buvo eksponuojami plenero darbiai. Prieš renginį šventoriuje grakščiai ant molbertų išsirikiavę plenero dalyvių darbai traukė besirenkančių į maldos namus renginio dalyvių akis. Moksleivių darbais džiaugėsi ne tik vietos gyventojai, svečiai, bet ir koncertuoti atvykę „Vilniaus“ choro nariai. Prieš prasidedant choro koncertui bažnyčioje Katyčių seniūnas dėkojo plenero dalyviams ir mokytojams Brigitai Vitkauskienei bei Arnoldui Milukui už gražius darbus ir įteikė padėkas bei dovanas.

     Katyčių miestelyje vyksta daug gražių renginių, tad dar ne vienas iš jų bus papuoštas šio plenero „Žydintys Katyčiai“ darbais. Manoma, kad ir pleneras turės savo tęstinumą, nes Katyčiai gražūs ir unikalūs ne tik scylių žydėjimu.