• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

      Valentina Vingienė - Bikavėnų krašto senbuvė. Čia prabėgo didžioji jos gyvenimo dalis. Nuo vaikystės Valentina turėjo pomėgį siuvinėjimui. Šį pomėgį jai įskiepijo mama Konstancija Bagdonaitė- Genienė. Konstancija buvo baigusi Zarasų rajono Antalieptės amatų mokyklą ir čia įgijusi šio amato pradmenis. Mama dukrai Valentinai ir įskiepijo meilę liaudies menui. Atradusi valandėlę laisvo laiko Valentina iš rankų vis nepaleido adatos. Jaunystėje siuvinėjimas, tapęs palaimingomis atokvėpio minutėmis, taip įaugo į jos gyvenimo kasdienybę, kad šis pomėgis iki šiol nepaleidžia. Siuvinėjimo meistrė gailisi, kad nespėjo visko iš mamytės išmokti, nes ji anksti mirė. Džiugu, kad Konstancijos perduota patirtis nenuėjo per niek.

    Dabar Valentina būdama garbaus amžiaus visą savo laisvalaikį gali skirti siuvinėjimui. Darbų temos įvairios. Per visą gyvenimą tiek prisiuvinėta įvairiausių paveikslų, takelių, staltiesių, prijuosčių, kad suskaičiuoti neįmanoma. Daug jų išdovanota šeimos nariams, draugams, ne vienas iškeliavęs ir į svečias šalis.

      Yra daugybė siuvinėjimo būdų: nuo sudėtingiausių iki paprasčiausių dygsnelių. Nuo dygsnelių formavimo priklauso kokia technologija siuvinėjama. Valentina gerai įvaldžiusi ir labai mėgsta siuvinėti kryželiu. Tai puikus užsiėmimas, lengvai įvaldomas ir perteikiamas norintiems išmokti šio amato. Amato meistrė sako, kad dabar yra paprasta siuvinėti, nes siūlų galima įsigyti kokių tik reikia. Anksčiau kiekvienas siūlo galelis turėjo savo vertę. Sudėtinga buvo ir su paveikslėlių schemomis. Tekdavo kopijuoti naudojant kalkinį popierių. Dabar yra paprasta- pilnas internetas schemų, įvairiausių jų rinkinių, išleistų knygelių.

      Siuvinėjimo meistrė savo pomėgiu maloniai dalinasi su kitais. Ji kasmet dalyvauja Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro organizuojamoje amatų stovykloje, kur siuvinėjimo subtilybes perduoda jaunajai kartai. Suorganizuota daugybė jos darbų parodų- pristatymų kultūrinėse įstaigose.

Kaskart vis kitų darbų paroda eksponuojama ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre. Šiuo metu centre eksponuojami kryželiu siuvinėti paveikslai. Paveiksluose atsispindi gamtos peizažai, gyvūnai, religiniai motyvai. Paveikslų paroda bus eksponuojama nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio.