• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

       Ruduo. Šiemet jis tikras niekadėjas - pripliaupė, pripylė laukus, griovius, pakeles vandens, sutrikdė žemdirbių darbus, neleisdamas jų iki galo užbaigti. Ir visgi, nors visų keikiamas, burnojamas kruopščiai atliko atsakingą menininko darbą. Dažų paletę paėmęs kaip ir kasmet meniškai išmargino medžių lapus, norėdamas pradžiuginti permirkusią žemę ir pamaloninti mūsų akis. Na, o spalvingi medžiai vėjo paraginti suskubo dovanoti vėstančiai žemei aukso rūbą. Tuo rūbu uždengdami kuriam laikui ir žemdirbio rūpestį.

       Spalvingais takais, kad ir pliaupiant lietui, spalio 25 dienos vakarą Katyčių bendruomenės žmonės rinkosi į seniūnijos salę, kur Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras kartu su seniūnija organizavo vakaronę „Dengia žemę lapų auksas“. Žmonės suėjo pabendrauti, aptarti nuveiktus darbus, pažvelgti į ateitį. Anksčiau atėjusieji, laukdami kitų besirenkančių, žiūrėjo Nepriklausomybės akto kelionės per Šilutės seniūnijas ir jų bendruomenes video filmą. Renginio pradžioje Žemaičių Naumiesčio katalikų parapijos klebonas Stanislovas Anužis pašventino duoną ir linkėjo katytiškiams skalsos, sotumo, santarvės. Seniūnas Jonas Lukošaitis vaišino visus pašventinta duona ir džiaugėsi darbščiais seniūnijos žmonėmis bei jų gražiais darbais. Katyčių bendruomenės pirmininkas Giedrius Overlingas ir tarybos narė Judita bendruomenės vardu įteikė seniūnui padėką už prasmingus darbus daromus Katyčių miesteliui ir bendruomenei. Vėliau gerą nuotaiką ir skambias dainas susirinkusiems dovanojo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys) ir Inkaklių moterų ansamblis (vad. Virginija Rukšnaitienė). Šviesioje ir jaukioje, naujai atremontuotoje salėje visą vakarą netilo dainos, sukosi poros, renginio vedėjos Nijolės Stanelienės paraginti žmonės žaidė įvairiausius žaidimus. Čia pat puikavosi vietos gyventojų suneštos daržovės, gėlių puokštės, spalvinga inkakliškės Virginijos Rukšnaitienės kvilingo darbų paroda.

       Norisi tikėti, kad renginiai suartina žmones, skatina bendruomeniškumą, vietos tradicijų puoselėjimą. Nors ir trumpam pabėgę nuo pilkos kasdienybės, linksmai ir spalvingai praleidę lietingą rudenio vakarą, katytiškiai skirstėsi į namus, nes rytojus planavo jau naujus jų darbus.

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė vadybininkė Nijolė Stanelienė