• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

       Lapkričio 7 dieną Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko Šilutės rajono liaudiškos muzikos kapelų ir varinių pučiamųjų instrumentinės muzikos šventė - apžiūra. Į šventę savo melodijas ir dainas pasisvečiuoti atsivežė 6 Šilutės rajono meno saviveiklos kolektyvai, puoselėjantys šiuos žanrus.

       Renginį pradėjo Šilutės kultūros ir pramogų centro varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario brass“, kuriam vadovauja Gražvydas Raila. Vėliau vieną po kito kolektyvus pristatinėjo renginio vedėja, centro darbuotoja Nijolė Stanelienė. Savo kūrinius, atvežtus į Bikavėnus pasisvečiuoti, žiūrovams dovanojo liaudiškos muzikos kapelijos: Švėkšnos tradicinių amatų centro „Ašvelė“ (vad. Virginija Rukšnaitienė), Šilutės neįgaliųjų draugijos „Šilo aidai“ (vad. Antanas Kmita), Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro „Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys), Žemaičių krašto etnokultūros centro „Žaliakalnis“ (vad. Valerijonas Krutikovas) bei Šilutė kultūros ir pramogų centro kapela „Karčema“ ( vad. Vygantas Stošks). Visą vakarą nuo scenos ritosi viena po kitos dainos ir melodijos tarsi rudeniniai obuoliai, per metus augintos, puoselėtos, ne kartą jau dainuotos miestų ir miestelių žmonėms. Jos sušildė žiūrovų sielas, praskaidrino pilką kasdienybę ir privertė kartu su atlikėjais dainuoti, linguoti ir šokio sūkury pasisukti.

       Kolekyvų pasirodymus stebėjo Klaipėdos universiteto menų fakulteto, liaudies muzikos katedros docentas Vytautas Alenskas. Renginio pabaigoje svečias pasidžiaugė kolektyvų veikla, jų atliekamais kūriniais. Už visų kartu sukurtą gražią ir jaukią šventę muzikantams, dainininkams ir jų vadovams dėkojo Šilutės kultūos skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, Vainuto seniūnas ir centro direkorė Marytė Matevičienė.

 

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė- vadybininkė Nijolė Stanelienė