• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

                                                                                             

       Rankdarbių kūrimas – veikla mokanti kantrybės, nuoseklumo, pasitikėjimo, išradingumo ir teikianti kūrybos džiaugsmą. Ne kiekvienam tas kūrybinis džiaugsmas, ta kantrybė duota. Tačiau kiekvienas žmogaus rankų sušildytas darbas – ar tai karpinys, ar iš bičių vaško išlieta žvakė, iš šiaudelių surištas sodas, ar kokiu būdu pagamintas paveikslėlis - dvelkia šiluma, jaukumu ir džiugina, pamalonina akį.

Spalio mėnesio pabaigoje Katyčių senūnijos salėje ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre buvo suorganizuotos inkakliškės Virginijos Rukšnaitienės kvilingo darbų parodos. Jos rankdarbiai - tai paveikslėliai iš susuktų spalvotų popieriaus juostelių. Menininkės rankose spalvingos popieriaus juostelės virsta žiedlapiais iš kurių Virginija savo paveiksluose sudėlioja nuostabiausias gėlių kompozicijas, ornamentus. Eksponuojamoje parodoje puikavosi 30 menininkės darbų, o kiek dar jų išdovanota, kiek puošia jos namų, ugdymo centro „Diemedis“ sienas?

      Kvilingu Virginija pradėjo domėtis prieš aštuonerius metus. Pirmiausia pati gerai įvaldžiusi šio rankdarbio techniką, vėliau ėmė mokyti ir kitus. Per tą laiką pravesta daug edukacinių užsiėmimų mokyklose, bibliotekose, bendruomenėse. Šis užsiėmimas labai patinka vaikams ir jaunimui. Ypač smagu, kai visa šeima šiam kūrybiniam darbui gali susėsti prie stalo ir šiek tiek padirbėjus gauti puikų rezultatą - paveikslėlį ar atviruką, kuris gali būti miela ir šilta dovana artimam žmogui. Kvilingo darbų edukaciniai užsiėmimai Virginijai labai praverčia darbe, nes ji dirba su jaunimu ir vaikais Švėkšnos ugdymo centre „Diemedis“.

Smagu, kad gali kažką sudominti, kažkam naudinga būti“ - sako kvilingo darbų autorė.

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė- vadybininkė Nijolė Stanelienė

                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                2017-11-15