• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

       Baigiasi dar vieni mūsų metai. Adventinis laikotarpis įsibėgėjo. Nors dangus baltu apklotu uždengti žemės ir neskuba, tačiau kalėdinė dvasia jau visur juntama. Miestuose ir miesteliuose žmonės renkasi į adventinius renginius, eglučių įžiebimo šventes. Katytiškiai kaip ir visi gyvena didžiųjų metų švenčių laukimu. Gruodžio 13 dieną Katyčių seniūnijos gyventojai rinkosi į miestelio eglės įžiebimo šventę, o sekančią dieną į advento popietę „Gerumu sušildyti“, kuri vyko mokykloje.

    Mažiesiems Katyčių gyventojams kaip ir visiems vaikučiams buvo labai svarbu, kad Kalėdų senelis nepamirštų jų ir su dovanų maišu nepravažiuotų pro šalį. Tad, Katyčių ir Stubrių bendruomenės, bei seniūnas Jonas Lukošaitis pasirūpino, jog senelis užsuktų į seniūnijos salę kur vyko šventė ir didelis būrys vaikų kartu su Šilutės teatro pasakėčiais – žiogu ir skruzdėlyte žaidė įvairisius žaidimus, darė gerus darbus, kad nusipelnytų senelio atvykimo ir jo dovanų. Visiems buvo labai gera ir linksma, o laikas tirpte tirpo. Važiuodamas per Katyčius Kalėdų senelis išgirdęs linksmą vaikų klegesį užsuko į salę, kur jį vaikai sutiko su didžiausiu džiaugsmu. Senelis buvo labai dosnus. Dovanėles gavo visi seniūnijos ikimokyklinio amžiaus ir Katyčių pagrindinės mokyklos pradinių klasių moksleiviai. Džiaugsmingos nuotaikos vedami vaikai nešini dovanėlėmis kartu su tėveliais ir Kalėdų seneliu ėjo į miestelio aikštę įžiebti eglutės. Įžiebęs gražiai papuoštą eglę, senelis išskubėjo pas kitus vaikučius, o eglutė mirksėdama spalvingomis liepsnelėmis linkėjo visiems gerų ateinančių švenčių.

    Gruodžio 14 dieną Katyčių pagrindinė mokykla buvo kupina gerumo ir adventinės dvasios. Visą dieną čia vyko įvairiausios edukacinės veikos: vieni moksleiviai pynė adveninius vainikus, kiti karpė karpinius, treti virė kisielių, kepė kūčiukus, o patys mažiausieji ir pradinių klasių moksleiviai kartu su Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvu „Vainuta“ prisiminė adento papročius ir tradicijas. Na, o visas veiklas ir gerumo akcijas vainikavo gražaus ir nuoširdus adventinis renginys „Gerumu sušildyti“, kurį kartu su mokykla organizavo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras bei Katyčių seniūnija.

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė – vadybininkė Nijolė Stanelienė