• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

Apsisuko metų karuselė ir vėl visi gražiausią ir linksmiausią metų šventę rinkosi atšvesti Vainute. Birželio 22 d. Vainuto miestelyje vyko tradicinė Vainuto Joninių šventė. Iš pat ryto sporto aikštėje virė krepšinio kovos dėl seniūno prizo. Skverelyje prie bažnyčios savo pasirodymą ir gerą nuotaiką dovanojo Usėnų etnografinio teatro aktoriai.

Kiek vėliau Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiojo vyko Šv. Jono atlaidų pamaldos, o po mišių visi buvo kviečiami prisijungti į tradicine Joninių eiseną, kurios priekyje žygiavo vakaro vedėjos laumės.

Vakaro programa prasidėjo nuo vakaro vedėjų laumių pasirodymo, jos visiems dovanojo spektaklį kurio metu buvo atkleista laumių ir joninių burtų paslaptis.

Visus sveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis, kalbėjo parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, bendruomenės pirmininkas Algis Eidikis, kalbėjo miestelio seniūnas Vitalijus Mockus. Į šventę su gražia misija atvyko ir Lietuvos Respublikos seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos padėjėja, kuri įteikė kultūros ir senųjų kaimo tradicijų puoselėtojai Marytei Matevičienei padėka už tai, kad savo kraštiečių gyvenimą nusplavina prasmingais ir įsimintinais darbais, prisideda prie tradicijų išsaugojimo, siekiant jas perduoti jaunajai kartai.

Nuotaikinga koncertinę programą dovanojo: Vainuto gimnazijos šokių kolektyvas „Uta”, Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta”, Degučių kaimo folkloro ansamblis „Pilutė”, Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė”, Telšių rajono folkloro ansamblis „Spigėns”.

Tradiciškai buvo pagerbti į šventę susirinkę Jonai ir Janinos, apdovanoti per metus seniūnijoje gimę naujagimiai, apdovanoti krepšinio varžybų nugalėtojai. Danguje pasirodžius Šilutės aeroklubo lėktuvams, sulaukta ir saldainių lietaus, kurį dovanojo miestelio šeimininkas seniūnas Vitalijus Mockus.

Koncertas keitė koncerta ir saulei besileidžiant scenoje savo pasirodymais džiugino grupės „Vega”, „Tautinis brandas” „Good time boys”. Zosės ir Zigmo Budreckų sodyboje pražydusį paparčio žiedą surado dar šią vasarą vestuves žadanti atšokti pora, suliepsnojo Joninių laužas, o dangų papuošę fejerverkai kvietė susitikti ir kitais metais.