• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

Šiemet mūsų valstybė švenčia Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo trisdešimtmetį. Šiai datai pažymėti Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė – vadybininkė Nijolė Stanelienė buvo parengusi Lietuvos Kultūros Ministerijai projektą, kuriuo buvo siekiama gauti finansavimą, kad deramai būtų pažymėta ši data. Kadangi Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras kuruoja kultūrinę veiklą dviejuose Šilutės raj. savivaldybės Katyčių ir Vainuto seniūnijose, todėl projekte buvo numatyta daug įvairių veiklų. Gavus finansavimą, jos turėjo būti įgyvendintos kovo 11- osios renginio metu, tačiau dėl globalios COVID - 19 pandemijos, dalis veiklų buvo sustabdytos. Buvome stiprūs kelyje į Nepriklausomybę, stiprūs kovoje ir su pandemija, todėl žemiški keliai liepos 4 dieną mus visus suvedė į Katyčius tęsti pradėtų darbų.

Tą dieną, katytiškiai, ir svečiai rinkosi į projekto „Laisvės vėjas“ baigiamąjį renginį, kuris prasidėjo Katyčių Evangelikų - liuteronų bažnyčioje visuotine malda už Tėvynę, Laisvę, Žmogų. Malda tarsi nematoma gija sujungė renginio dalyvius gražiam pabuvimui ir projekto užbaigimui.

Tarsi mozaika iš spalvingų akimirkų susidėliojo renginys. Tęsdami 2018 metais pradėtą naują tradiciją katytiškiai – šiemet į Garbės knygą įrašė Katyčiams garbę nešančią jauną pilietę, čia gimusią ir augusią, Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos dukrą, LRT laidų vedėją Aistę Plaipaitę. Gaila, Aistė dėl šeimyninių aplinkybių negalėjo dalyvauti renginyje. Garbi viešnia bus laukiama kitais metais miestelio „Sugrįžimų“ šventėje. Gražus renginio akcentas buvo Katyčių pagrindinės mokyklos moksleivių rašinių konkurso „Laisvės vėjas“ mintys skaitomos bažnyčioje. Šilutės tarybos nariai: Ričardas Stonkus, Arūnas Pupšys ir Lijana Jagintavičienė padovanojo kuponus knygoms geriausių rašinių autoriams: Rugilei Bendžiūtei, Kamilei Barauskaitei, Karoliui Daniuliui ir Dovilei Čemerkaitei ir jų mokytojai Rasai Jonaitienei. Puikų koncertą susirinkusiems dovanojo atlikėjai - solistė (sopranas) Andžela Mickutė ir pianistas Kęstutis Paulaitis.

Atvykęs į renginį Respublikos Seimo narys Alfredas – Stasys Nausėda sveikino susirinkusiuosius, pasidžiaugė Nepriklausomybėje augančia jaunąja karta, Katyčių žmonėmis. Vėliau kartu su tarybos nare Lijana Jagintavičiene pagerbė Katyčių seniūną Joną Lukošaitį, baigiantį kadenciją seniūno pareigose. Už gražius darbus, padarytus Katyčių seniūnijai, Jonas Lukošaitis sulaukė daug dovanų ir gražių žodžių iš Katyčių, Stubrių bendruomenių, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro bei kitų svečių.

Po iškilmingos renginio dalies bažnyčioje, renginio dalyviai persikėlė į seniūnijos salę. Seniūnijos salėje visų laukė Europarlamentaras, profesorius Liudas Mažylis, kurį pristatė jo patikėtinė Šilutės savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė ir Šilutės raj. savivaldybės vicemeras Sigitas Šeputis. Profesorius pasidalino savo mintimis apie nuotykius ieškant Lietuvos Nepriklausomybės Akto. Jo pasakojimą iliustravo paroda „Nepriklausomybės Akto kelionė į Lietuvą". Svečias įteikė dovanas katytiškiams, kraupią 1991 metų sausio 13- osios naktį, gynusiems Lietuvos laisvę Vilniuje. Renginį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 30- mečiui paminėti, puikiu koncertu užbaigė jaunas, ne vieno vaikų muzikinio televizijos projekto dalyvis ir atlikėjas iš Palangos - Kristupas Kerulis.

Mes stiprūs kai esame kartu, kai turime bendrus tikslus. Jų siekiame, svajojame, kuriame. Projekto rengėjai dėkoja visiems projekto partneriams ir rėmėjams už bendrystę ir gražią šventę.

Etnografė – vadybininkė Nijolė Stanelienė