• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

       Vasario 15 d. Vainuto bendruomenės salėje vyko Lietuvos laisvės atkūrimo dienos ir tremtinių metų minėjimas. Sveikinimo žodį šia gražia Lietuvai proga sakė Šilutės raj. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Savo dainas, skirtas Lietuvai, dainavo Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna” (vad. L. Mieliulytė) ir Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta” (vad. L. Mieliulytė).

       Tačiau tą diena buvo švenčiamas ne tik Lietuvos gimtadienis - 2016 metai paskelbti tremtinių metais, todėl traukiniui nudundant buvo prisiminti mūsų tautai skaudūs įvykiai. Tremtis – šis skaudus įvykis palietė ir Vainuto seniūnijos žmones, tylos minute pagerbti tie, kurių jau nebėra, o tremtiniai, esantys renginyje, pasakojo apie savo skaudžius atsiminimus. Vainuto seniūnijos seniūnas V. Mockus,  Gorainių, Bikavėnų ir Vainuto bendruomenių pirmininkės sveikino tremtinius už ryžtą, kantrybę, viltį ir meilę Lietuvai. Tremtinių dainas atliko Violeta Girdžiuvienė ir Gražina Dirgėlienė, bei Gorainių bendruomenės nariai.

       Šiais metais Vainuto garbės piliečio knyga, kurioje pasirašo seniūnijos nesavanaudiški ir pavyzdžiu laikyti žmonės, papildyta dar viena nuostabius darbus dirbančio, daug kančių ir vargo turėjusio, tačiau savo gyvenimą mokyti kitus paskyrusio žmogaus pavarde. Tai tremtinė, ilgametė pedagogė, aktyvi Bikavėnų bendruomenės narė - Valentina Jasaitienė.

       Po visų gražių sveikinimų ir kalbų savo koncertą susirinkusiems dovanojo liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė” (vad. K. Budrys). Besiklausant kapelijos dainų visi buvo kviečiami neskubėti namo, pabūti, pabendrauti ir savo meile Lietuvai vieni su kitais pasidalinti.

       Teksto autorė: etnografė – vadybininkė Audrė Bagdonaitė