• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

2015 m. birželio 10 – 11 dienomis Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kiemelyje vyko 2 dienas trunkanti liaudies Amatų Stovykla. Į liaudies Amatų Stovyklą atvykę amatininkai vaikučius ir suaugusius mokino įvairių amatų subtilybių. Stovyklautojai šiais metais turėjo galimybę išbandyti net 12 skirtingų amatų: liaudies instrumentų gamybos (vad. K. Budrys), audimo, verpimo (vad. K. Simaitienė), riešinių mezgimo (vad. D. Auškalnienė), servetėlių nėrimo (vad. I. Skierienė), piešimo aliejiniais, akriliniais dažais ant akmenų, lentelių, popieriaus lapų ir kt. (vad. D. Diugoborskienė), vytinių juostų audimo (vad. V. Jurkšaitienė), kalvytės amato (vad. J. Eglynas), karpinių karpymo (vad. A. Petrošienė), gamybos iš molio (vad. A. Liekis), pynimo iš šiaudelių (vad. N. Stanelienė), veltinio vėlimo (vad. B. Vitkauskienė), siuvinėjimo dygsneliu (vad. V. Vingienė).

Pirmąją stovyklos dieną sugužėjo apie 180 dalyvių, antrąją daugiau nei 200 vaikučių. Dalyvavo Šilutės raj. mokyklų mokiniai, Saugų vaikų namų globotiniai. Sulaukta dalyvių ir iš Šilalės raj. Pajūrio globos namų auklėtinių bei neįgaliųjų draugijos narių.

Į stovyklą susirinkę dalyviai per dvi dienas pagamino gražiausių darbelių, į juos sudėję visą savo šilumą ir meilę. Tad stovyklos uždarymui buvo surengta dirbinių paroda, kuria galėjo džiaugtis ne tik jie patys, bet ir į stovyklos uždarymą atvykę svečiai. Už nuoširdų darbą ir linksmą laiką drauge, mažuosius stovyklautojus J. Eglynas su savo augintiniu arkliuku pavėžino brika. Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta” (vad. L. Mieliulytė) dovanojo visiems koncertinę programą, mokino stovyklautojus šokių ir dainų. Po dvi dienas trunkančių darbų, gerų žodžių mažiesiems darbininkams negailėjo ir Vainuto seniūnijos seniūnas V. Mockus. Nuoširdžių padėkos žodžių, tiek susirinkusiems vaikučiams, tiek mokytojams, tiek dalyvius mokiusiems amatininkams negailėjo ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė M. Matevičienė. Visi šventės dalyviai buvo vaišinami saldainiais, kuriuos dovanojo Seimo narys R. Žemaitaitis.

Visi su šypsenomis ir pilnomis rankomis darbelių išvyko namo, tačiau neatsisveikino, o pažadėjo ir kitais metais sugrįžti šiek tiek ūgtelėję ir dar labiau darbui pasiruošę.