• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

       Šiemet Lietuvos valstybė švenčia 26 -ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines - vieną iškiliausių mūsų istorijos datų. Šiomis dienomis per šalį nuvilnijo gausybė įvairiausių renginių, skirtų šiai datai paminėti. Kartu su visa tauta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo datą paminėjo ir katytiškiai.

       Kovo 10 d. Katyčių seniūnijos salėje rinkosi žmonės į šventinį koncertą, kurio metu buvo rašomas laiškas tėvynei Lietuvai. Renginį pradėjo Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie atsinešė mokykloje pradėtą rašyti laišką, kuriame buvo išsakę savo jausmus, mintis, pastebėjimus. Renginio vedantieji Karolina Pociūtė ir Rapolas Snitkus kvietė toliau laišką rašyti visiems kartu, įpinant į jį raiškų poezijos žodį, mintis, dainos bei muzikos melodijas. Po moksleivės solistės Kamilės Sruoginytės sugiedotos Tautinės giesmės su švente visus susirinkusius pasveikino ir savo mintis į laišką įpynė Katyčių seniūnijos seniūnas Jonas Lukošaitis. Įvairią ir spalvingą koncertinę programą žiūrovams dovanojo Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai. Katyčių bendruomenės vardu laiške mintis išsakė seniūnaitė Marina Lodusova ir garbaus amžiaus mokytoja Stefanija Žėkienė. Stubriškių vardu laišką rašė bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė ir Tomas Briedis. Katytiškių širdis sušildė neplanuotas koncertinis numeris - rajono tarybos narės Sandros Tamašauskienės ir jos draugės katytiškės Ritos Vanagienės jaunystės daina. Moterys sakė, jog nieko nėra maloniau, kaip sugrįžti čia, kur paliktos vaikystės pėdos, kur joms artimi ir brangūs žmonės. Į bendrai rašomą laišką šviesiomis spalvomis įsipynė Salos informacijos ir etnokultūros centro folkloro kolektyvo „ Sklada“ ( vad. Dalia Kubilienė ), Šilutės jaunimo muzikinės grupės ‘‘Garsas“, bei Šilutės kultūros ir pramogų centro kantri muzikos kolektyvo „Karčema“ ( vad. Vygantas Stoškus ) melodijos. Laiškas perduotas Katyčių pagrindinės mokyklos direktoriui Algirdui Plaipai, prašant jį saugoti mokyklos muziejuje.

       Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro organizuotame renginyje katytiškiai, parašę laišką tėvynei Lietuvai, su pakilia šventiška nuotaika skirstėsi į namus tikėdami, kad laisvos Lietuvos vardas plačiai ir tvirtai skambės visame pasaulyje.