• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

             Birželio 20 d. Vainuto miestelyje vyko tradicinė Joninių šventė. Kaip ir kiekvienais metais visas miestelis buvo gyvas ir pilnas dalyvių, prekybininkų ir lankytojų. Visi su gera nuotaika atskubėjo į Vainutą ne tik iš Šilutės raj., bet ir aplinkinių: Šilalės, Tauragės, Rietavo ir Klaipėdos raj. Pirmiausia visi norintys buvo kviečiami išbandyti savo jėgas krepšinio aikštelėje, susirinko didelis būrys komandų, tačiau Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus prizus laimėjo tik trys komandos: „Chamau”, „Baubai” ir „Šniūras”.

             Vakarop, po Šv. Mišių, vyko iškilminga eisena miestelio centrine gatve. Eisenos pradžioje tautiniais aprėdais pasipuošusios žygiavo vainutiškės, iškilmingą maršą grojo Šilalės kultūros centro pučiamųjų orkestras (vad. Z. Levickis). Eisenai sugūžėjus prie scenos vakaro vedėja V. Galinskienė sveikinosi su visais susirinkusiais, džiaugėsi surinktomis lauko gėlėmis, linkėjo gražios vasaros, derlingų metų.

Savo pasirodymus žiūrovams dovanojo Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta” (vad. L. Mieliulytė), Žemaičių Naumiesčio kaimiškos muzikos kapela „Žaliakalnis” (vad. V. Krutikovas), Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė” (vad. K. Budrys), Vainuto gimnazijos merginų šokio kolektyvas „Uta” (vad. L. Šaulytė), jaunosios Vainuto dainininkės Gintarė Muraulaitė ir Ingrida Tribičiūtė.

Šiais metais specialusis Vainuto seniūno V. Mockaus prizas skirtas jaunoms vainutiškių šeimoms, kurios nepabūgo kaimo ir augina naują vainutiškių kartą. Pasveikinti buvo: Ieva ir Tadas Erciai, Simona ir Darius Jončai, Inga ir Mindaugas Vaitkai, Aušra ir Vaidotas Pociai, Rasa ir Modestas Erciai, Kristina ir Artūras Pielikiai, Ingrida ir Algimantas Lenkšai, Aistė ir Artūras Šimašiai, Sigita ir Modestas Šilinskai, Lina ir Marius Juzaičiai.

Joninių šventė turi daug tradicijų ir papročių, jos nebuvo nepamirštos, netekėjusios merginos ant medžio šakų mėtė savo vainikėlius, vaikinai galėjo išbandyti savo jėgas rungtyse. Tradiciškai ąžuolų vainikais pagerbti ir šventėje dalyvavę Jonai, Janinos, Janytės ir Jonukai.

Saulei nusileidus renginio vedančioji sceną užleido Lietuvoje gerai žinomiems atlikėjams, kurie džiugino visus susirinkusius savo dainomis ir šokiais. Užkurtas Joninių laužas apšvietė visą žmonių minią, kurių veiduose buvo matyti šypsenos ir gera nuotaika.