• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

        Liepos 17 d. ant Vainuto seniūnijoje esančio Lazduonėnų piliakalnio vyko Lazduonėnų kaimo šventė. Dangui nepagailėjus gero oro rinkosi čia žmonės pabendrauti, pasikalbėti kaimynas su kaimynu, pabūti gamtos apsuptyje.

       Renginio pradžioje, skambant birbynės muzikai buvo atnešta šventinė ugnis ir duona. Ugnį, kaip šviesos, šilumos ir bendruomeniškumo simbolį, atnešė Vainuto seniūnijos seniūnas Vitalijus Mockus, šventinę duoną - seniūnaitė Renata Lukočienė. Ji mažais duonos kepalaičiais, kaip gerumo simboliu, pasidalino su visais šventės dalyviais. Seniūnaitė dėkojo ir savo kaimo žmonėms už nuoširdumą ir pagalbą sprendžiant įvairias Lazduonėnų kaimo problemas ir įteikė dovanėles: Eleonorai Gečienei, Ritai Kuliešienei, Petrui Gečui. Šventėje dalyvavo Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Vainuto parapijos klebonas Dainoras Židackas. Meras džiaugėsi Lazduonėnų kaimo žmonių gražia iniciatyva kuriant savo vietos tradicijas. Seniūnas Vitalijus Mockus, seniūnijos bendruomenės, Vainuto gimnazijos administracija džiaugėsi ir sveikino Merą su pergale rinkimuose. Na, o Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvas „Vainuta“ ir jo vadovė Loreta Mieliulytė savo sveikinimus ir palinkėjimus merui supynė į gražų ąžuolo lapų vainiką, kurį taip pat įteikė renginio metu. Kiti svečiai taip pat linkėjo susirinkusiems linksmo pabuvimo, o Lazduonėnų kaimo gyventojams šventės tęstinumo.

       Po sveikinimo kalbų šventės dalyvius linksmino Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvas „Vainuta“ (vad. Loreta Mieliulytė), centro muzikantai. Savo dainas pasisvečiuoti atvežė ir Gorainių moterų ansamblis, kuriam vadovauja Kazys Budrys. Renginio metu netrūko nuoširdumo, nei vaišių, nei dainų, nei šokių. Seniūnaitės krepšys buvo pilnas prizų, tad buvo ir įvairiausių rungčių, kur buvo galima ne vieną prizą laimėti. Rungčių dalyviai šaudė iš lanko, sparnu skrido prieš vėją, bandė kuo toliau nusviesti batą. Renginį vedė Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Nijolė Stanelienė.