• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

Baidarių varžybų nugalėtojai:

I VIETA

Andrius Tutlys

Mindaugas Agintas

II VIETA

Tomas Ercius

Vidas Bagdonas

III VIETA

Lukas Grigalis

Martynas Kybartas

Krepšinio varžybų nugalėtojai:

       Sulaukta didelio jaunimo susidomėjimo dalyvavo net šešios komandos, sudalyvauti atvyko ir kaimynai iš kitų rajonų ( Šilalės ir Tauragės) , laimėjo Iš Tauragės raj. Žygaičių miestelio atvykusi komanda „Žygaičiai”

       18.00 val. vyko mišios Šv. Roko koplyčioje, susirinkusius sveikino ne tik parapijos klebonas, bet ir LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

       19.00 val. Šventės atidarymas. Šventė prasidėjo Bikavėnų kaimo kapelos „Lolytėlė” atliekamu kūriniu, po to vedančioji parnešė pintinę pilną žolynų puokštelių, kurios buvo pašventintos bažnyčioje ir teikiamos šventės dalyviams ir svečiams.

       Švenčiamos buvo net dvi šventės vienu metu tai Šv. Roko atlaidų išvakarės ir žolinės – o būdingiausias šios dienos paprotys – į bažnyčią neštis pašventinti įvairių žolynų, darželio ir lauko gėlių, augalų. Tikima, kad pašventintos gėlės apsaugo namus nuo perkūno, gaisro ir visų negandų. Todėl žolynų puokštelės buvo pagrindinis šventės akcentas, jas įteikiant visiems buvo linkima ramybės namuose, pasisekimo darbuose ir kad visos negandos pralenktų pro šalį.

       Buvo nepamiršta ir dar viena tą dieną minima šventė Šv. Roko atlaidai (jie vyksta 08.16), jų išvakarių proga buvo sveikinami Rokai su jų vardo diena, šventėje dalyvavo vienas Rokutis.

       Susirinkusius sveikino: Šilutės raj. savivaldybės meras, renginio globėjas Vytautas Laurinaitis, įteikė prizus ir baidarių bei krepšinio nugalėtojams. Sveikino ir Šilutės raj. savivaldybės tarybos nariai Antanas Kubaitis ir Arūnas Pupšys, bei kaimynas ir renginio rėmėjas miškininkystės įmonės vadovas Kęstutis Tarvydas.

       Šventės organizatorius maloniai nustebino savo apsilankymu ir dovanomis Ligita Kužmarskienė, ji įteikė dovanas visiems Bikavėnų kolektyvams ir direktoriai Marytei Matevičienei.

Tarp šokių ir dainų šventės lankytojai buvo kviečiami ir pasivaržyti smagiose slidžių varžytuvėse, raginti nereikėjo visi su malonumu dalyvavo varžybose.

       Jau sutemus savo padėkos žodį buvo kviečiama namų šeimininkė, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė, Bikavėnų bendruomenės pirmininkė Marytė Augenija Matevičienė. Ji nuoširdžiai visiems dėkojo už pagalbą organizuojant šventę, išskirtinai dėkojo savo kaimo ūkininkams R. Puidokui ir V. Gembutui už paramą, dėkojo ir viems rėmėjams nes tik jų dėka šventė įvyko. Savo kalboje bendruomenės pirmininkė atskleidė ir tai kad visus susirinkusių akis džiugins šventiniai fejerverkai kuriuos patys žmonės ir nusipirko, visa bendruomenė noriai dėjo pinigėlius, kad galėtų pasidžiaugti fejerverkais.

       Po direktorės kalbos ir šventinių fejerverkų scenoje pasirodė MINO, kuris iki pat šventės pabaigos linksmino visus susirinkusius, visi smagiai leido laiką šoko ir dainavo kartu su atlikėju. Jau nuo pat pradžių visi susirinkę buvo puikios nuotaikos, raginti šokiams ar pritarti dainuojantiems nereikėjo, dar sauliai nenusileidus kamelijoms dainuojant visa šokių aikštelė buvo pilna. Visi laimingi susitikę su artimais, giminėmis ir kaimynais savo kaimo šventėje.

       Koncertavo meno kolektyvai: Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna” (vad. L. Mieliulytė), Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė” (vad. Kazys Budrys), Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna” (vad. A. Sapetkienė), Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė” (vad. V. Armonas), Klaipėdos miesto ukrainiečių tradicinės kultūros ir folkloro klubo ukrainiečių dainų ansamblio „Prosvit” trio (vad. I. Petrulionienė).