• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

       Jau 5-erius savo gyvavimo metus skaičiuoja Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvas „Vainuta“( vad. Loreta Mieliulytė). Per šį laikotarpį kolektyvas paruošė nemaža koncertinių programų, kurias pristatė vietos gyventojams ir rajone organizuojamose šventėse. Nemaža pakvietimų koncertuoti kolektyvas gauna ir į kitus rajonus. Gegužės 7 dieną vainutiškiai buvo pakviesti į Panevėžio rajone, Liūdynės kaime organizuojamą „Cibulinės“ šventę.

       Pakeliui į Aukštaitiją folkloro mylėtojai aplankė pirmąjį Lietuvos muziejų - Baublius. Atlaikęs daugybę negandų Baublys tebėra gyvas ir šių dienų žmonėms byloja apie Žemaitijos ąžuolų stiprybę. Kilnių paskatų vedamas žemaičių bajoras, istorikas ir rašytojas Dionizas Poška dviejų ąžuolų drevėse altanose įkūrė pirmąjį Lietuvoje senienų muziejų. Folkloristams buvo įdomu paklausyti muziejininkės pasakojimo apie Baublio gimimo istoriją, apžiūrėti stebėtino drūtumo ąžuolų kamienus, čia esančius eksponatus. Susipažinę su šia garbingą praeitį menančia vieta, vainutiškiai išvažiavo į Liūdynės kaimo šventę. Šią lauko sezono atidarymo šventę Liūdynės kultūros centras organizuoja jau penktus metus.

       „Cibulinės“ šventėje Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kolektyvas pristatė savo krašto meninę programą, demonstravo žemaitiškojo regiono tautinius rūbus, kartu su vietiniais gyventojais sveikino varduvininkus Stasius ir Staseles, skanaudami pagal senąsias tradicijas išvirtą cibulinę ir gardžią kiaušinienę, mezgė pažintį su šio krašto liaudiškos kapelos „ Kaimynai“ muzikantais.

       Daina ir šokis suartino dviejų regionų žmones. Muzikantai pažadėjo, kad rugpjūčio mėnesį atvyks į Bikavėnuose organizuojamą renginį „Grajikit, Bikavos žiogeliai“. Reikia manyti, kad užmegzta draugystė nebus trumpalaikė ir toliau kolektyvai bendraus ir dalinsis savo tautos dvasios turtais.