• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

       Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą - atsiveikinimo su želmenimis ir gėlėmis dieną. Ši diena turi gražų pavadinimą - Žolinė, Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė. Žolinių proga Bikavėnų kaimo žmonės švenčia savo tradicinę šventę „Grajikit, Bikavos žiogeliai“.

       Šventės dieną, rugpjūčio 13 -tą pilkas, verkiantis dangus nežadėjo giedros, tačiau artėjant Šv. Mišių metui įvyko stebuklas - dangus nusigiedrijo. Svečiai ir renginio dalyviai sėdę į arklių traukiamas karietas išdardėjo į Bikavėnų kaimo koplytėlę maldai. Po mišių šešiais arklių kinkiniais šventės dalyviai grįžo į Senųjų kaimo tradicijų kltūros centro kiemą, kur toliau tęsėsi renginys. Linksmai griežiant Bikavėnų kaimo kapelai ,,Lolytėlė“ grįžusieji ritosi iš karietų ir gyrėsi išmeldę dangaus giedrą orą.

       Šiemet suorganizuotas tarptautinis “Grajikit, Bikavos žiogeliai“ muzikos festivalis. Kaip ir visada linksmybių šios šventės metu netrūko. Renginio vedėja Vaida Galinskienė priminė Žolinių tradicijas, organizavo žolinių puokščių rišimą, įvairius žaidimus. Koncertavo vietos saviveiklos kolektyvai: Bikavėnų moterų ansamblis ,,Žolyna“ ( vad. Loreta Mieliulytė), liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ ( vad. Kazys Budrys). Savo skambias dainas susirinkusiems dovanojo Pagėgių sav. kultūros centro Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vad. Valdas Armonas) bei muzikos grupė „Gintarai“ iš Vilniaus (vad. broliai Romas ir Tomas Matevičiai). Į renginį buvo pakviesta po 2 kolektyvus iš Latvijos ir Ukrainos. Svečių kolektyvas „Paurupite“( vad. J.Jauniciema ) pristatė latvių liaudiškos kapelos muziką, o Rygos VEF Kultūros pilies vyrų vokalinis ansamblis ( vad. V.Salaks) žavėjo visus savo skambiomis dainomis, kurių autorius pats kolektyvo vadovas. Ukrainiečių ansamblis „Volodar“( vad. Margarita Ckaženyk) iš Kijavo ir Klaipėdos miesto ukrainiečių dainų ansamblis „Prosvit“ (vad. I.Petrulionienė ) bei solistė Dina Mataitienė bikavėniškius ir visus susirinkusius džiugino ukrainietiškomis dainomis ir muzika. Renginiui artėjant į pabaigą dangų nušvietė gausybė fejerverkų.