• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

 

2016 metų spalio 28 dieną Bikavėnų kaimo bendruomenė ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras surengė jau tradicija tapusia šventę „Rudens melodija” kuri skirta Bikavėnų kaimo gyventojams. Popietė susidėjo iš dviejų dalių. Pirmoji dalis buvo skirta aptarti bikavėniškiams rūpimus klausimus. Bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė pasveikino visus susirinkusius, kvietė dalyvaujančius nesidrovėti ir užduoti rūpimus klausimus atvykusiems svečiams: Šilutės raj. savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, Vainuto seniūnijos seniūnui Vitalijui Mockui, Žvingių parapijos klebonui Dainorui Židackui, bei Vainuto gimnazijos direktoriui Antanui Jonikui.

Turbūt labiausiai rūpimas klausimas tai centrinėje gatvėje esantys šaligatviai, jie kritinės būklės, juos būtina pakeisti. Meras V. Laurinaitis paaiškino šaligatvių situaciją, reikalingas lėšas ir darbo išlaidas. Šaligatvį pagrindine kaimo gatve su mero pagalba bikavėniškiai turės.

Bikavėniškiams nedavė ramybės ir apšvietimas kaimo gatvėse, seniūnas V. Mockus pažadėjo pakeisti neveikiančius žibintus. Visi nudžiugo sužinoje, kad pagal įstatymus kaimas privalo būti apšviestas iki vidurnakčio.

Klebonas dėkojo parapijos žmonėms už nuolatinius talkų organizavimus ir pagalbą tvarkant bažnyčią ir kleboniją. Pasidalino mintimis apie kitų metų planus ir reikalingą žmonių palaikymą.

Mokyyklos direktorius A. Jonikas ragino būti pilietiškais ir palaikyti nykstančią Bikavėnų mokyklėlę. Aptartas ir Bikavėnų mookyklos pastato klausimas, ką su juo reikia daryti, kokius įsipareigojimus planuoja prisimti bendruomenė.

Po visų bikavėniškiams rūpimų klausimų aptarimo, prasidėjo antroji renginio dalis. Jos metu savo naujas programas kaimo bendruomenei pristatė, Šilutės rajono finansuojami Bikavėnų kolektyvai. Bikavėnų vokalinis moterų ansamblis „Žolyna”(vad. L. Mieliulytė), liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė” (vad. K. Budrys)

Visi susirinkę buvo geros nuotaikos, šoko, vaišinosi, pritarė muzikantams kartu dainuodami, žaidė žaidimus. Ilgai vakarojo ir lietingą rudenio popietę namo neskubėjo su kaimynais bendravo, dalinosi mintimis kaip dar labiau papuošti taip mylimą savo kaimą.