• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

 

     Lapkričio 30 dieną Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre buvo suorganizuotas tradicinis renginys „ Pažinsi tautosaką – atrasi save“. Trylikti metai iš eilės čia rinkosi jaunieji tautosakos žanro mylėtojai: pasakoriai, dainininkai, šokėjai. Šiemet iš kitų rajonų ir regionų dalyvių nebuvo kviesta tačiau salė buvo pilnutėlė Šilutės rajono Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos pakraščio dalyvių.

     Renginiui Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro scena buvo tapusi tautosakos pažinimo sodu. Čia puikavosi sena obels šaka lipte aplipusi pažinimo vaisiais – obuoliais. Renginį pradėjo svečiai iš Mažosios Lietuvos – Salos etnokultūros ir informacijos centro folkloro kolektyvas „ Sklada“ savo daina apie žuvininkus. Prieš pradedant pasivaikščiojimą po tą sodą, prisiminta šio renginio sumanytoja, jo pradininkė, etninės kultūros puoselėtoja a.a. Jolita Mykolaitienė. Jos atminčiai jauniausias renginio dalyvis Ugnius Urnikis iš Šilutės lopšelio darželio „ Žvaigždutė“ sode padėjo uždegtą atminties žvakelę. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sveikino visus susirinkusius mažojo tautosakos žanro mylėtojus ir linkėjo, kad tas pažinimo vaisius būtų gardus ir trauktų dalyvius sugrįžti į sodą dar ne vieną kartą. Po mero pasisakymo sode virte virė darbas – jaunimo ir vaikų lūpose tarmiškai skambėjo dainos, porinami pasakojimai, sukosi šokėjų poros iš Juknaičių, Rusnės pagrindinių mokyklų, Žemaičių Naumiesčio, Vainuto ir Šilutės pirmosios gimnazijos, Šilutės vaikų lopšelio – darželio „ Žvaigždutė“.

     Šiais metais tradicinis tautosakos pažinimo renginys buvo papildytas nauju sumanymu, kartu su tautosakos pažinimu, pažinti ir senąjį amatą. Tuo tikslu Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras skelbė klasės kuri geriausiai atspindi etninę kultūrą konkursą. Konkurse dalyvaujančios Šilutės rajono mokyklos pristatė renginyje vieną iš senųjų amatų. Dalyvavo moksleiviai iš keturių mokyklų: Vainuto, Žemaičių Naumiesčio gimnazijų, Rusnės ir Katyčių pagrindinių mokyklų. Renginį stebėjusios Šilutės rajono etninės kultūros puoselėtojos ir specialistės: Regina Jokubaitytė, Vaida Galinskienė ir Jurgita Skobinė pastebėjo, kad geriausiai parengtus centro darbuotojų nuostatus atspindėjo Katyčių pagrindinės mokyklos 5-6 klasių mokiniai. Jie ir pelnė klasės kuri geriausiai atspindi etninę kultūrą vardą. Nuostatuose buvo skelbta, kad Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis žadėta nugalėtojams kelionę į Vilnių. Pažadas bus ištesėtas artimiausiu metu. Katytiškiai draugiškai pasidalins tuo prizu su visais amatus pristačiusias dalyviais ir visi kartu pramogaus Vilniuje.

     Pabaigoje renginio Vainuto seniūnijos seniūnas Vitalijus Mockus, centro direktorė Marytė Matevičienė ir rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis dėkojo dalyviams, o jų vadovams įteikė atminimo dovanėles ir gėlių žiedus. Po renginio niekas neskubėjo skirstytis - žaidė Salos etnokultūros ir informacijos centro folkloro kolektyvo „Sklada“ (vad. Dalia Kubilienė) organizuojamus žaidimus ir vaišinosi didžiuliu mero ir seniūno dovanotu tortu.