• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

Gruodžio 9 dienos vėlyvą popietę Vainuto seniūnijos gyventojai rinkosi į Vainuto bendruomenės salę kurioje vyko Adventinė popietė, o po jos ir eglutės įžiebimo šventė. Tą dieną oras buvo daugiau rudeniškas nei žiemiškas, visą dieną pliaupė lietus, bet tai nesutrugdė visiems sugūžėti šventiškai nusiteikusiems, salė buvo pilnut pilnutėlė žiūrovų, kurie buvo ne tik iš Vainuto miestelio, bet atvyko ir iš Balčių, Aušbikavio, Gorainių ir Bikavėnų.

Pirmiausia buvo uždegta advento vainiko antroji žvakelė, ją uždegė Vainuto seniūnijos seniūnas Vitalijus Mockus, ta pačia progas seniūnas visus susirinkusius sveikino artėjančių švenčių proga, linkėjo jaukumo namuose, ramybės ir šilumos. Popietėje apsilankė ir parapijos klebonas Dainoras Židackas, jis linkėjo nepamiršti tikrosios Šv. Kalėdų prasmės, džiaugtis ne tik gautomis dovanomis, bet ir artimo draugija.

Po gražių kalbų, muzikai skambant pasirodė ir pats Kalėdų senelis. Jis pasakojo apie ilgą savo kelionę, kaip pro šalį keliaudamas išgirdo šurmulį, sugalvojo užsukti ir aplankyti Vainuto seniūnijos vaikučius. Kalėdų seneliui tik prisėdus pailsėti prasidėjo adventinis koncertas. Pirmieji savo jaukia ir vaikišku nuoširdumu dvelkiančia programėle visus pradžiugino Vainuto gimnazijos pradinukai ir jų mokytoja D. Jonelienė. Tarsi snaigės sukosi Vainuto gimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Uta” merginos, o jaunimo porinių šokių kolektyvas užbūrė grakšiais judesiais, ir jaukumu. Kolektyvams vadovauja šokių mokytoja L. Šaulytė. Po Vainuto jaunimėlio pasirodymų, Kalėdų seneliui panoro savo dainas padovanoti ir Bikavėnų vokalinio moterų ansamblio „Žolyna” moterys, o koncertine programėlę užbaigė Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta”, susirinkusiems dainavo liaudiškas kalėdines dainas, o po jų visus kartu su seneliu kvietė į smagų liaudišką žaidimą. Vokaliniam moterų ir folkloro ansambliams vadovauja L. Mieliulytė.

Visiems Koncertinėje programėlėje dalyvavusiems kolektyvams senelis dovanojo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro paruoštas saldžias dovanėles. Vainuto gerumo namai dovanojo visiems žaisliukus, o neįgaliųjų draugijos moterys savo gamintas žvakeles. Po smagių „Vainutos” organizuotų žaidimų, senelis dalino Vainuto bendruomenės dovanėles.

Kai visų rankos buvo pilnos dovanų, kartu su muzika ir seneliu visi buvo kviečiami į lauką įžiebti Vainuto kalėdinę eglutę, o tai padarius danguje sužibo ir šventiniai fejerverkai. Visi dar ilgai džiaugėsi spindinčia eglute, o namo išėjo šventiškai nusiteikia, dovanėlėmis nešini.