• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

Šiais metais Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras siedamas vykdyti Šilutės rajono savivaldybės etninės kultūros saugos ir pritaikymo turizmui 2015-2020 m. įgyvendinimo priemonės planą organizavo Šilutės rajono 2016 m. klasės, kuri geriausiai populiarina etninę kultūrą, konkursą. Klasės norinčios dalyvauti konkurse turėjo paruošti pristatymą apie senuosius amatus.

Lapričio 30 d. kultūros centre vyko tradicinis renginys „Pažinsi tautosaką - atrasi save”. Šiais metais šis renginys buvo kiek kitoks nei įprastai, reginio metu vyko ir klasės konkurso finaliniai pasirodymai. Šis konkursas buvo skelbiamas pirmąjį kartą. Ir jame dalyvavo 4 klasės iš 4 skirtingų Šilutės rajono mokyklų. Katyčių pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė ne vieną, o net keletą amatų, scenoje sukūrė senovinės pirkios įvaizdį, dainavo liaudiškas dainas, pristatė medžio drožybos ir namų buities amatus. Savo klasei atstovavęs Vainuto gimnazijos mokinys Antanas Vilnius pristatė medžio drožybos amatą, kurį pats puoselėja, jis pristatė savo pačio pagamintus dirbinius. Rusnės pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė amatą apie bučiukų pynimą, o Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai, patys vyriausi dalyviai, pristatė batsiuvystės amatą. Jį pristatę šoko liaudiškią šokį, pasidabinę savo pasigamintomis vyžomis. Komisija nusprendė, kad Katyčių pagrindinės mokyklos 5-6 klasių mokiniai pelnė klasės, kuri geriausiai atspindi etninę kultūrą vardą. O pagrindinį prizą, kurį nugalėtojams dovanojo Šilutės rajono savivaldybė – kelionę į Vilnių, Katytiškiai draugiškai pasidalins su visais amatus pristačiusiais dalyviais ir visi kartu pramogaus Vilniuje.

Taip ir nutiko, gruodžio 20 d. prieš pat šventes, ankstyvą rytą autobusas su visomis 4 klasėmis išvyko į Vilnių. Pirmoji stotelė buvo valdovų rūmai, ten mokiniams buvo organizuojama ekskursija. Puikūs valdovų rūmų gidai netik po rūmus vedžiojo ir eksponatus rodė, tačiau leido prie kaikurių ir prisiliesti. Merginos tapo rūmų damomis nors ir popierinėmis, bet karūnomis pasidabinusiomis, o vaikinai galėjo šarvais pasipuošti ir kalavijais apsiginklavę tapti rūmų karžygiais. Po daug gerų emocijų sukėlusios eskursijos po valdovų rūmus visi vaikai galėjo aplankyti Vilniaus katedrą ir pasigrožėti kalėdine eglute. Kita kelionės stotelė - „Vichy“ vandens parkas. Ten prasidėjo tikrosios linksmybės, visi pliuškenosi įvairaus dydžio baseinuose, čiuožinėjo smagiuose atrakcionuose. Dalyvavo edukacinėje programoje, atsakinėjo į klausimus, o už teisingus atsakymus laimėjo nemokamas ledų porcijas. Visi valgė mėsainius, o kiek užkandę vėl pasinėrė į vandens pramogas. Vakarui atėjus, po puikių maudynių, ilgos kelionės metu namo, vieni ilsėjosi, kiti dalinosi kelionės įspūdžiais ir puikia nuotaika.

Už pagrindinį konkurso prizą - kielionę į Vilnių norime padėkoti Šilutės rajono savivaldybei. Didelį ačiū norime pasakyti ir kelionės rėmėjams, kurie pasistengė, kad vaikučiams pramogos vandens parke nieko nekainuotų. Nuoširdžiai dėkojame: Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei, Žemaičių Naumiesčio seniūnijai, rajono tarybos nariams Daivai Žebelienei ir Antanui Kubaičiui, Tadui Girdžiui ir Vainuto socialiniai darbuotojai Jurgitai Šadzevičienei.