Tą dieną (kovo 5-ąją) pati gamta dovanojo kritulių kovą – gausų lietų keitė stiprus vėjas su šlapdriba, todėl Užgavėnių šurmulys vyko Laimos Rimkienės pokylių salėje. Čigonai, velniukai, ubagai ir daugybė kitų persirengėlių sukosi šokių ir žaidimų rateliuose, jėgą ir vikrumą bandė linksmose rungtyse, skambėjo folkloro kolektyvo „Vainuta” užgavėnių dainos, o šventinę nuotaiką kūrė šaunieji „Lolytėlės” muzikantai. Sumaištį į renginį įnešė Lašininio ir Kanapinio muštynės. Kad išsiaiškinti kuris iš jų stipresnis, teko renginio vedančiajai ne vieną rungtį mušeikoms pasiūlyti. Laimėjo Kanapinio komanda.

          Mokyklos kolektyvui atiteko didžiulis saldainių krepšys, kurį dovanojo Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir Vainuto gerumo namai, folkloro kolektyvas ir Vainuto neįgaliųjų draugija džiaugėsi Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorės Marytės Matevičienės padovanotais prizais, o Vainuto bendruomenės pirmnininkas Algirdas Eidikis apdovanojo „Lolytėlės” muzikantus.

          Pakvipo Laimos Rimkienės dalinamas šiupinys. Gaspadinės iš Bikavėnų, Vainuto bendruomenės, Vainuto bibliotekos, pasistengė ir prikepė daug ir gardžių blynų, kuriais visus su nuotaika vaišino.

          Suliepsnojo laužas, sudegė Morė, o persirengėliai skandavo „Žiema, žiema bėk iš kiemo” tikėdami, kad dainos ir linksmi šokiai sujudino Vainuto žemę ir prišaukė pavasarį.